Лабораторія фітопатології та молекулярно-генетичного аналізу

Farmer.ua > Лабораторія фітопатології та молекулярно-генетичного аналізу

Іноді затримка росту та розвитку рослин, поява специфічних симптомів відхилення від нормального розвитку рослин пов’язана не тільки с нестачею ключових елементів живлення. Фітопатологічний аналіз – важлива складова комплексного агрохімічного обстеження при вирощуванні рослин як у промислових масштабах, так і на території домогосподарств і присадибних ділянках. 

Коли потрібно проводити фітопатологічний аналіз?

Фітопатологічні дослідження – невід’ємна частина циклу розмноження посадкового матеріалу шляхом мікроклонування, обов’язковий захід при закладенні саду та при виборі саджанців та насіннєвого матеріалу.

Аналіз рослинного матеріалу на виявлення фітопатогенів має важливе значення для виробництва якісного садивного матеріалу у розсадництві, при закладанні нових насаджень, для перевірки якості саджанців при їх купівлі, а також для вчасної і точної ідентифікації патогену, який спричинив проблеми на існуючих насадженнях, підбору відповідних ЗЗР. 

Про нашу лабораторію фітопатології

Ампліфікатор QuantStudio5

Лабораторія фітопатології та молекулярно-генетичних досліджень FARMER.UA спеціалізується на дослідженні широкого спектру рослинних фітопатогенів методом ПЛР (полімеразно-ланцюгової реакції).

Ми – перша та єдина в Україні лабораторія, яка використовує для діагностики збудників захворювань рослин метод ПЛР, що відрізняється надзвичайною чутливістю, точністю результатів, швидкістю проведення аналізу (1-5 днів), можливістю одночасного виявлення декількох видів патогенів.

Для виділення ДНК використовується сучасне обладнання від провідних світових виробників. На сьогодні, у розпорядженні лабораторії фітопатології наявні стандарти для виявлення 56 видів рослинних вірусів, 10 бактерій, 68 грибних інфекцій, 5 видів фітоплазми.

Аналіз рослинного матеріалу на наявність фітопатогенів  – обов’язкова складова в процесі мікроклонального розмноження рослин у лабораторно-виробничому комплексі FARMER.UA.

Ми проводимо тестування фітопатогенів методом ПЛР на всіх етапах вирощування рослини:

1. перед уведенням в культуру – для виявлення наявних фітопатогенів у рослинному матеріалі;

2. під час розмноження in vitro – для оцінки ефективності та керування процесом оздоровлення рослин;

3. власне перед реалізацією саджанців – для підтвердження 100% відсутності фітопатогенів у наших саджанцях. Тестування проводиться на патогени, які рекомендовано до перевірки Європейською та Середземноморською організацією захисту рослин (EPPO).

Тож купуючи наші рослини in vitro, Замовники завжди впевнені у високій якості наших рослин.

Чому варто довірити фітопатологічний аналіз лабораторії FARMER.UA?

1.
Сучасний метод аналізування. ПЛР – найбільш точний, швидкий та сучасний метод виявлення фітопатогенів у рослинному матеріалі, який дозволяє виявити збудники хвороб рослин, навіть у їх латентному стані.

2.
Високі стандарти роботи. В своїй роботі лабораторія фітопатології та молекулярно-генетичних досліджень керується ДСТУ ISO 17025 та стандартами Європейської та Середземноморської організації захисту рослин.

3.
Зручність результатів випробувань. Завдяки надзвичайній швидкості проведення досліджень та абсолютно точній ідентифікації виявлених збудників, Замовник має можливість оперативно усунути проблему, що не дають класичні методи, які сильно залежать від “людського фактора” та передбачають тривалий термін проведення аналізу.

4.
100% гарантія точності результату. У процесі аналізування завжди використовується контроль (позитивний, негативний та внутрішній), що зазначається у кожному протоколі випробувань.

5.
Широкий спектр додаткових послуг. Окрім збудників захворювань ми визначаємо дефіцит живлення рослини за допомогою листової діагностики у нашій лабораторії агрохімії, яка проводить також дослідження широкого переліку показників якості ґрунту, торфу, добрив, води для поливу. 

Культури, для яких ми маємо комплексні пропозиції

Суниця

Малина, ожина

Лохина

Декоративні

Яблуня, груша

Вишня, черешня

Персик, нектарин

Виноград

Фундук

Енергетичні культури

Переваги методу ПЛР у діагностиці збудників захворювань рослин:

  • Висока чутливість – до 1 копії патогена
  • Висока точність методу і зведений до мінімуму ризик кросреактивності (перемішування) між зразками
  • Можливість одночасного визначення кількох різних патогенів (вірусів, бактерій, грибів, фітоплазм)
  • Швидкість проведення аналізу від 1 до 5 днів
  • Автоматизація процесу аналізування, мінімальний вплив «людського фактора»

Замовити аналіз на фітопатогени методом ПЛР

Наш аналіз фітопатогенів методом ПЛР допоможе оцінити якість садивного матеріалу, отримати дані про наявність чи відсутніть хвороб у рослні та абсолютно точно ідентифікувати наявні фітопатогени та прийняти правильне рішення, яке заощадить Ваш час та гроші. 

1
Звернутися у лабораторію
2
Відібрати та відправити зразок
3
Визначитись із переліком фітопатогенів
4
Сплатити за дослідження
5
Отримати результати через 1- 5 днів