Лабораторно-виробничий центр посадкового матеріалу

Лабораторно-виробничий центр посадкового матеріалу – один із основних структурних підрозділів компанії FARMER.UA, діяльність якого зосереджена на розмноженні посадкового матеріалу шляхом мікроклонування рослин в умовах in vitro.

Мікроклонування – це різновид вегетативного розмноження рослин, яке проводиться у контрольованих умовах біотехнологічної лабораторії. Технологія розмноження рослин в культурі in vitro широко застосовується для масового тиражування генетично однорідного безвірусного посадкового матеріалу.

Технологія мікророзмноження має величезний потенціал: із однієї рослини, поділеної на маленькі шматки (експланти) за відносно короткий проміжок часу можна отримати кілька тисяч рослин. Завдяки високому коефіцієнту розмноження в умовах in vitro незалежно від пори року та погоди можливо мультиплікувати від 100 тис до 1 млн клонів на рік.

В останні роки метод вирощування рослинного матеріалу in vitro набуває промислового значення для швидкої мультиплікації вільних від хвороб рослин високопродуктивних генотипів із стійкістю до хвороб та кращою здатністю переносити стрес.

Послуги лабораторно-виробничого центру FARMER.UA:

Структура лабораторно-виробничого центру FARMER.UA включає лабораторію культивування рослин in vitro та відділ адаптації і дорощування рослин, які забезпечують надання повного циклу послуг із виготовлення високоякісного посадкового матеріалу:

Етапи отримання безвірусного посадкового матеріалу

  1. Отримання вихідного матеріалу. Замовник надає рослину бажаного генотипу з усіма документами. Як правило, для мікроклонування вистачає однієї рослини.
  2. Карантинне зберігання. Для цього рослину поміщають в теплицю при невисокій вологості повітря, із обмеженням поливу. За кілька тижнів до ізолювання експлантів рослини обробляють протимікробними препаратами.
  3. Тестування. Проводиться комплекс досліджень на виявлення та ідентифікацію хвороб і наявність вірусів.
  4. Оздоровлення рослин за одним із методів або у їх комбінації для усунення вірусних захворювань, що є головною умовою для досягнення чистоти посадкового матеріалу.
  5. Введення в культуру in vitro. Підбір складу поживного середовища в залежності від генотипу культивованої рослини та завдань, які поставлені на кожному етапі вирощування.
  6. Мікроклональне розмноження. Вирощування рослин відбувається у спеціальних культуральних кімнатах з чітко контрольованими кліматичними умовами – температури, вологості, тривалості світлового дня.
  7. Адаптація рослин, розмножених методом in vitro, полягає в їх акліматизації до умов ґрунту, передбачає перенесення мікросаджанців у касети з ґрунтовим субстратом та витримування в умовах мікропарника.
  8. Дорощування саджанців у теплицях – необхідний крок для підготовки рослин до вирощування в умовах відкритого ґрунту.