Виробничий центр садивного матеріалу

Farmer.ua > Виробничий центр садивного матеріалу

Виробничий центр посадкового матеріалу – один із основних структурних підрозділів компанії FARMER.UA, діяльність якого зосереджена на розмноженні якісного посадкового матеріалу в промислових масштабах з використанням технологій мікроклонального розмноження.

Мікроклонування – це різновид вегетативного розмноження рослин у контрольованих умовах біотехнологічної лабораторії, яке широко застосовується для масового тиражування генетично однорідного безвірусного садивного матеріалу.

Розмноження рослин in vitro має величезний потенціал: з однієї рослини, поділеної на дрібні частини (експланти) за відносно короткий проміжок часу можна отримати кілька тисяч рослин. Завдяки високому коефіцієнту розмноження в умовах in vitro, незалежно від пори року та погодних умов забезпечується мультиплікація від 100 тис. до 1 млн. клонів на рік.

введення рослин в культуру in vitro

В останні роки метод вирощування рослинного матеріалу in vitro набуває промислового значення для швидкого тиражування вільних від вірусів високопродуктивних генотипів рослин з високою стійкістю до хвороб та кращою здатністю переносити стрес.

Наша лабораторія культивування рослин in vitro разом із відділом адаптації та дорощування рослин забезпечують повний цикл отримання високоякісного посадкового матеріалу у кількості до 10 млн. рослин за рік.

Ми успішно розмножуємо види та сорти рослин, які неможливо, або складно розмножити класичним шляхом із збереженням сортових якостей. Наша спеціалізація: ягідні, плодові, горіхоплідні, енергетичні культури, лікарські, декоративні та екзотичні рослини.
Послуги нашого центру включають:

   • Розробка технології мікроклонального розмноження рослин різних видів та сортів;
   • Оздоровлення рослин;
   • Мікроклональне розмноження рослин;
   • Зберігання оздоровленого рослинного матеріалу в культурі in vitro;
   • Зберігання базового рослинного матеріалу в теплицях;

Етапи тиражування рослин у нашому центрі

1.
Одержання вихідного матеріалу. Замовник надає рослину бажаного генотипу з усіма супровідними документами. Як правило, для мікроклонування промислової партії саджанців (10 000 шт) вистачає однієї рослини.

2.
Карантинне зберігання. Для цього рослину поміщають у теплицю з умовами невисокої вологості повітря з обмеженим поливом. За кілька тижнів до ізолювання експлантів рослину обробляють протимікробними препаратами. Період карантинного зберігання має різну тривалість і встановлюється індивідуально в залежності від виду рослини

адаптація рослин ін вітро

3.
Тестування та діагностика фітопатологічних захворювань. Проводиться комплекс досліджень для виявлення та ідентифікації хвороб та наявності вірусів.

4.
Оздоровлення рослин згідно з одним із методів або в їх комбінації для усунення вірусних захворювань. Оздоровлення – головна умова для досягнення чистоти посадкового матеріалу.

5.
Введення у культуру in vitro. Розробка специфічного поживного середовища, відбір експлантів і введення в культуру in vitro

6.
Мікроклональне розмноження. Вирощування рослин відбувається у спеціальних культуральних кімнатах із чітко контрольованими кліматичними умовами – температурою, вологістю, тривалістю світлового дня.

7.
Адаптація рослин полягає в їхній акліматизації до умов ґрунту шляхом перенесення мікросаджанців у касети з ґрунтовим субстратом та витримкою в умовах мікропарників.

8.
Дорощування саджанців у теплицях – необхідний крок для підготовки рослин до вирощування в умовах відкритого ґрунту.