Розсада суниці з маточників in vitro

Farmer.ua > Виробничий центр садивного матеріалу > Розсада суниці з маточників in vitro

Якісний садивний матеріал – одна із найважливіших складових успішного закладання промислових насаджень ягідних культур. Виробники ретельно підбирають високопродуктивні сорти суниці садової, орієнтуючись на біологічний потенціал сорту, проводять розширений аналіз ґрунту, вносять добрива, проектують систему зрошення, вкладаючи чимало часу і грошей.

Проте є ще одне вкрай важливе питання, яке повинно поставати перед фермером при виборі постачальника садивного матеріалу. І стосується це питання технології розмноження саджанців: чи забезпечує вона отримання 100% вільних від хвороб рослин, який процент приживлюваності саджанців суниці при висадці у ґрунт.

Адже висадка нездорових або слабких рослин, нівелює усі напрацювання, закладаючи основу майбутніх проблем з насадженнями (відставання у розвитку, хвороби рослин, «випадання» саджанців тощо) та однозначно негативно впливає на урожайність. Тільки здорові рослини зможуть максимально реалізувати свій біологічний потенціал.

Мікроклональне розмноження саджанців

Виробництво безвірусних саджанців забезпечує технологія мікроклонування – розмноження рослин в контрольованих умовах in vitro лабораторії з обов’язковим тестуванням на наявність фітопатогенів, оздоровленням рослин, подальшою мультиплікацією клонів та дорощуванням у контрольованих умовах мікропарників.

Лабораторно-виробничий комплекс FARMER.UA спеціалізується на in vitro розмноженні широкого асортименту культур, забезпечуючи повний цикл виробництва безвірусних, генетично однорідних саджанців, готових до висадки у відкритий ґрунт.

Переваги розмноження in vitro у виробництві саджанців: 

 • отримання садивного матеріалу, ідентичного вихідному, із збереженням усіх властивостей сорту
 • отримання садивного матеріалу на рівні SSЕ (супереліта)
 • 100% оздоровлений матеріал (очищений від вірусних та бактеріальних інфекцій)
 • більш високі показники врожайності рослин
 • 99% саджанців приживаються при висадці у відкритий грунт
 • можливість тиражування сортів та видів рослин, які складно розмножуються вегетативно, або втрачають свої властивості при генеративному розмноженні

Саджанці суниці садової з маточників in vitro

Лабораторно-виробничий комплекс FARMER.UA спеціалізується на in vitro розмноженні широкого асортименту культур, забезпечуючи повний цикл виробництва безвірусних, генетично однорідних саджанців, готових до висадки у відкритий ґрунт.

Розмноження суниці садової з використанням технології мікроклонального розмноження має свої особливості: клонування рослин суниці проводиться тільки для закладання маточника, з якого уже класичним методом відбувається виробництво розсади з подальшим вирощуванням у касетах. Суниця, отримана in vitro відповідає класу супер-супереліта, проте через надзвичайну енергію росту та швидкість утворення пагонів, рослини із in vitro для закладання насаджень не підходять. Але для маточника ці рослини ідеальні, з їх пагонів є можливість у короткі терміни отримати високоякісну розсаду. Так досягається отримання саджанців не тільки з потужною енергією росту, але і високими показниками врожайності.  Така розсада суниці називається «tray plants».  Розміри касети tray plans від 100 до 250 см3. 

Переваги розсади tray plants з маточників in vitro

 • оздоровлений матеріал, отриманий в повністю контрольованих умовах
 • відсутність ґрунтових патогенів
 • закрита коренева система попереджає травмування коренів рослин
 • можливість автоматичної висадки саджанців
 • можливість швидкого отримання врожаю у рік посадки

Виробництво розсади суниці tray plants

1.
Надання замовником рослин для розмноження in vitro, для розмноження суниці нам достатньо передати 10-20 рослин.

2.
Карантинне зберігання, тестування на захворювання. Тестування рослин на фітопатогени проводиться згідно стандартів EPPO методом ПЛР. Для суниці притаманні 16 фітопатогенів: 9 вірусів, 4 грибних збудника, 1 бактерія, 1 фітоплазма

3.
Оздоровлення рослин із подальшим введенням в культуру. Цей процес може тривати від 3 до 12 місяців в залежності від чистоти садивного матеріалу.

4.
Мультиплікація клонів у достатній кількості для закладання маточника

5.
Укорінення та дорощування саджанців у спеціальних касетах та PAPERPOT

6.
Закладання маточника з рослин in vitro з подальшим вегетативним розмноженням саджанців у необхідній кількості

7.
Передача готових саджанців tray plants замовнику. З 10 маточних саджанців за 24 міс. можливо отримати до 6 000 000 саджанців tray plants. 

Чому варто замовити розмноження саджанців суниці у нас?

 1. Власна in vitro лабораторія продуктивністю 10 млн. рослин на рік забезпечує безперебійне виробництво рослин для власного розсадника та виконання індивідуальних замовлень різного об’єму та складності
 2. Повний цикл виробництва рослин на власних потужностях із використанням власних інноваційних розробок для оптимізації процесу: системи мікроклімату та освітлення, технології розмноження рослин, рецептури субстратів для адаптації та швидкого укорінення рослин, системи контролю якості та обліку рослин тощо.
 3. Послуги від власної лабораторії агрохімії, акредитованої згідно ДСТУ ISO 17025 (аналіз ґрунту, води для поливу, органічних та мінеральних добрив, листова діагностика)
 4. Комплексний супровід проєктів ягідництва – від закладання насадження до отримання врожаю (агрохімічне обстеження ділянки під суницю, рекомендації по закладанню насаджень, проєктування, поставка та монтаж систем зрошення від наших партнерів – DFI, агрономічна підтримка в процесі вирощування суниці)
 5. Гарантія позитивного результату та прозорі умови роботи