Farmer.ua > Новини та статті > Агрохімічне обстеження грунту при закладанні саду

Агрохімічне обстеження грунту при закладанні саду

Садівництво та ягідництво з кожним роком набуває все більшої популярності, залучаючи як дрібні, так і великі господарства по всій території України. Експерти цього напрямку обіцяють можливості отримати високі прибутки на порівняно невеликих площах

Вирощування плодово-ягідних культур хоча і є дуже захоплюючою справою, але вимагає багато важкої праці, потребує багато спеціальних знань та науково-обґрунтованого підходу.

Важливою умовою успіху у цьому напрямку рослинництва – правильне закладання саду або ягідної плантації.

Це означає поєднання усіх компонентів, які необхідні для оптимального вирощування багаторічних насаджень:

  • правильний вибір ділянки для закладання саду
  • побудова чітко виваженої стратегії внесення добрив та обробітку землі
  • закупівля якісного посадкового матеріалу
  • забезпечення захисту рослин від шкідників та хвороб
  • облаштування крапельного поливу (у разі необхідності)

Агрохімічний аналіз ґрунту дозволяє оцінити потенціальну ділянку на її придатність  для закладання саду, визначитись із заходами, які необхідно провести для забезпечення оптимальних умов для рослин.

Аналіз ґрунту та посадкового матеріалу на фітопатологію допоможе визначити які реальні та потенційні захворювання можуть вражати рослини. Аналіз на фітопатологію допомагає визначити якість та чистоту посадкового матеріалу.

Аналіз води для крапельного поливу допомагає встановити придатність того чи іншого джерела водопостачання для поливу саду чи ягідної плантації, передбачити систему очищення води тощо.

Якщо у технології вирощування передбачене використання торфу, доцільно провести також його агрохімічне дослідження на перелік показників якості та вмісту поживних речовин.

Коли проводити аналіз ґрунту при вирощуванні плодово-ягідних культур?

1.
Безпосередньо при виборі ділянки від закладення саду. Далеко не кожна із вигляду благополучна ділянка землі придатна до вирощування плодово-ягідних культур, наприклад, у випадках, коли ґрунт забруднений важкими металами. Аналіз ґрунту на розширений перелік показників допоможе достовірно встановити концентрації елементів, які можуть мати токсичну дію.

По цим же причинам глибина відбору проб повинна відповідати максимальній глибині проникнення кореневої системи рослини.

2.
Під час підготовки ділянки до посадки саджанців. Якщо Ви маєте в наявності територію і бажаєте на ній виростити сад або закласти ягідну плантацію, потрібно максимально усунути дефіцит поживних речовин у ґрунті, за рік до висадки саджанців бажано провести аналіз ґрунтового шару до 100 см. На основі даних агрохімічного аналізу потрібно розрахувати та внести органічні та мінеральні добрив, а деякі фахівці радять останній рік перед посадкою саджанців віддати ділянку під вирощування сидератів.

3.
Перевірка стану ґрунту у вже діючих садах. Контроль якісних показників ґрунту у діючих садах потрібно здійснювати не рідше 1 разу на 3-4 роки із орного та глибинного шару ґрунту. Особливо потрібно приділити особливу увагу зоні поблизу магістралі системи крапельного зрошення.

Агрохімічний аналіз ґрунту в лабораторії FARMER.UA

Рекомендуємо перед закладенням саду провести аналіз ґрунту на розширений перелік показників у лабораторії FARMER.UA. Спеціально для таких випадків у нас передбачений вигідний пакет PREMIUM2, що включає наступні показники:

  • Кислотність (рН)
  • Вміст гумусу
  • Гранулометричний склад
  • Ємність катіонного обміну (ЄКО)
  • Сума ввібраних основ (СВО)
  • Гідролітична кислотність
  • Частка обмінних катіонів
  • Азот амонійний, нітратний, легкогідролізований
  • Рухомий фосфор
  • Обмінний калій
  • 13 мезо- та мікроелементів: Cu, Zn, Mn, Na, Ca, Mg, Al, Co, Fe, B, S, Mo, Ni

Термін проведення аналізу – 6 робочих днів

Відбір проб для аналізу ґрунту

Проби ґрунту для аналізу можна відібрати самостійно, або замовити виїзд фахівця FARMER.UA для відбору проб. Глибина відбору проб ґрунту для садів та ягідників становить: 0 – 30 см, 30 – 100 см

Спосіб відбору проб:

  • автоматичний пробовідбір з прив’язкою до координат. Для садів та ягідників відбір проб ґрунту доцільно робити за «сіткою» від 0,5 до 2 га.
  • ручний відбір проб необхідний при відборі з глибини більше 30 см

Інтерпретація результатів агрохімічного аналізу

За результатами аналізу ґрунту наш Замовник отримує:

  1. Протокол згідно ДСТУ ISO 17025:2017
  2. Інформаційний лист з графіками забезпеченості ґрунту елементами живлення (включно з мікро- та мезоелементами)
  3. Консультацію агронома по вирощуванню тієї чи іншої культури

Якщо Ви бажаєте провести агрохімічне обстеження ділянки під сад або ягідну плантацію, замовити відбір проб, аналіз ґрунту на розширений перелік показників, отримати кваліфіковану консультацію агронома за результатами аналізу, звертайтесь у FARMER.UA.